KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17323022
nr 1732 3022
Ivar Kamke
(1882-1936), Sverige
Slipsten. Signerad Backa 1901. Akvarell och tusch. Blandteknik, bildmått: 16x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x32 cm. Ivar Kamke bodde på Storängsvägen 18 i Storängen
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 20:20:00
20/10 10:26:23
20 okt
Storängenkonstnärer
Läs mer om Storängenkonstnärer
Ivar Kamke
Läs mer om Ivar Kamke